PORADNA
Myčka tip pro lepší funkce
Pravidelná kontrola a čištění filtru u myček je základ. Jednoduché, efektivní, úsporné a takřka bez práce. Mytí nádobí v myčce překonalo v minulosti hojně rozšířené mýty a prokázalo řadu nesporných výhod. Docílit toho, aby vám myčka usnadňovala práci co nejdéle, je také jednoduché. Stačí tři rychlé úkony, díky nimž přispějete k lepšímu výsledku mytí nádobí i delší životnosti spotřebiče.
I. tip:
Odpadní filtr v dolní části myčky zachytává větší kousky nečistot například zrníčka z citronů, kosti z ryb či další menší zbytky jídla. Proto bychom jej měli pravidelně kontrolovat a čistit. Filtr lze snadno vyjmout a propláchnout pod tekoucí vodou. Myčky jsou vybaveny speciálním filtrem, který stačí ručně čistit jednou měsíčně. Jinak se o sebe filtr postará sám. Je totiž samočisticí a každých 10 sekund automaticky vyčistí vodu, a odstraní tak zbytky jídla. V každém mycím cyklu je voda filtrována až 500x.
Aby pračka dlouho vydržela.
Pravidelné čištění filtru zamezí jeho ucpání. Není žádným tajemstvím, že pokud nám mají spotřebiče dlouho a dobře fungovat, musíme jim věnovat patřičnou péči. Avšak jak se starat například o pračku, aby byla její životnost co nejdelší a výsledky praní co nejlepší? Perfekt Servis přináší několik užitečných rad, jak přesně postupovat, abyste tento nepostradatelný spotřebič nemuseli měnit častěji, než je nutné.
II. tip
Při péči o pračku je nutné myslet také na pravidelné čištění filtrů, které brání průniku nečistot a cizího materiálu do vody v pračce nebo do čerpadla. To, jak často filtr čistit, závisí na intenzitě praní, praných materiálech, apod. Nicméně zanesení filtru přívodu vody zjistíte ve chvíli, kdy pračka přestane napouštět dostatečné množství vody, i když je vodovodní kohout otevřený. Pak se řiďte pokyny v návodu a filtr vyjměte a důkladně pročistěte. Životnost čerpadla v pračce podporuje filtr v čerpadle, který brání průniku vláken. Zde je doporučeno čistit jej každé 2měsíce a řídit se manuálem, který s pračkou zákazníci dostávají. Doporučujeme také používat čistící přípravky W-pro od společnosti Whirlpool, které také prodlužují životnost spotřebiče.
Aby dobře a dlouho fungovala vyžaduje i vaše pračka občasnou péči. Máme zde pro vás pár tipů jak její životnost prodloužit.
1. Voňavý pomocník
Pokud perete méně často a využíváte především cykly s nižší teplotou vody, může pračka začít mírně zapáchat. Důvodem je usazování různých nečistot z oblečení. Řešení je jednoduché – alespoň jednou za měsíc spusťte pračku na 60 °C, použijete čistící prostředek W-pro a klidně i naprázdno. 60 °C teplota si dokáže s drobnými zbytky nečistot usazených uvnitř pračky velmi dobře poradit. Pamatujte však na to, že ve chvíli, kdy zapínáte pračku bez prádla, je třeba vypnout fázi ždímání. Účinné je také nechávat po praní otevřená dvířka bubnu, dokud pračka dostatečně nevyschne.Místem, kde se v pračce často usazují nečistoty a s nimi spojený zápach, je i násypka na prací prostředek, zvláště při používání tekutého gelu. Udržujte ji proto čistou.
2. Vyčistěte filtry
Při péči o pračku je nutné myslet také na pravidelné čištění filtrů, které brání průniku nečistot a předmětů do vody v pračce nebo do čerpadla. Zanesení filtru přívodu vody poznáte tak, že pračka přestane napouštět dostatečné množství vody, i když je vodovodní kohout otevřený. Podle pokynů v manuálu filtr vyjměte a důkladně pročistěte. „V pračce se nachází ještě další speciální filtr, který brání průniku vláken do čerpadla v pračce. Opět se řiďte manuálem a pravidelně jej čistěte každé 2 - 3 měsíce.
3. Pračku nepřetěžujte
Správné množství prádla v bubnu zajistí dobrý výsledek praní i menší poruchovost. Dodržujte proto maximální doporučenou kapacitu pračky. Myslete i na to, že některé materiály (například vlna) mají velkou savost, takže se při praní několikanásobně zvyšuje jejich hmotnost. V těchto případech je třeba předem počítat s menším naplněním pračky než například u bavlny.V nabídce společnosti Whirlpool si můžete vybrat pračky s kapacitou od 5 kg až po 10 kg prádla. Moderní pračky Whirlpool jsou vybaveny technologií 6. smysl, díky které samy rozpoznají množství prádla a přizpůsobí mu ostatní parametry včetně spotřeby energie a vody. Doporučí také ideální dávkování pracího prostředku.
4. Pozor na kovové předměty
Častým důvodem poškození praček jsou také drobnosti, které zůstaly v kapsách oblečení a rotací vypadnou přímo do bubnu, kde mohou způsobit jeho odření. Kovové předměty se často dostávají také mimo buben a v krajním případě dochází k prodření plastové nádrže, o kterou se cizí předmět rotací bubnu tře. Ideální je zapínat při praní knoflíky, zipy a především velmi dobře kontrolovat kapsy.
Doufáme, že Vám rady trochu pomůžou.